Pułk Reprezentacyjny Wojska Polskiego


czcionka mniejsza czcionka normalna czcionka większa
O nas

Pułk Reprezentacyjny Wojska Polskiego funkcjonuje od 31 marca 2018 r., kiedy to na bazie rozformowanego Batalionu Reprezentacyjnego WP i Orkiestry Wojskowej w Warszawie powstał jako naturalny kontynuator tradycji jednostek reprezentacyjnych polskiego oręża.

Jesteśmy „sztandarową” jednostką Wojska Polskiego, jej „twarzą i wizytówką” – naszym zadaniem głównym jest reprezentowanie Polskich Sił Zbrojnych w kraju i za granicą. Jesteśmy jedyną jednostką reprezentacyjną w polskiej armii, co stanowi naszą dumę i definiuje tożsamość naszej służby.

Kultywowanie dziedzictwa tradycji pododdziałów reprezentacyjnych to dla nas zaszczyt i honor, to piękna historia oraz spuścizna kreująca etos służby ojczyźnie, narodowi i państwu. Odpowiedzialność reprezentowania zbrojnego ramienia Rzeczypospolitej Polskiej, jakim jest Wojsko Polskie, oddaje charakter naszej służby oraz determinuje naszą siłę i motywację.

Kształtujemy wizerunek polskiej armii jako nowoczesnej, innowacyjnej, służącej suwerenowi w sposób możliwie najbardziej efektywny i godny. Dbamy o to by nasi żołnierze byli postrzegani jako profesjonaliści na najwyższym poziomie – doskonale wyszkoleni, świadomi swojej misji i powinności oraz praworządni i uczciwi.

Dążymy do tego, aby Pułk Reprezentacyjny Wojska Polskiego był synonimem zaangażowania i pasji, ale również merytorycznego wyznacznika w kwestii ceremoniału wojskowego i zabezpieczenia uroczystości każdego szczebla.

Etos naszej służby opieramy na ciężko wypracowanym „esprit de corps” oraz zasadach braterstwa i wspólnoty celów. Jesteśmy świadkami historii i sami ją tworzymy. Pułk to My!

 

    
  • BIP
pdf

go-up
Kontakt

Pułk Reprezentacyjny Wojska Polskiego
Franciszka Hynka 2
00-909 Warszawa
tel. 261847158
fax. 261848708
preprwp@ron.mil.pl

    
  • BIP