Pułk Reprezentacyjny Wojska Polskiego

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
10 kwietnia 2019
Pamięci ofiar katastrofy pod Smoleńskiem
W Warszawie odbywają się centralne uroczystości z okazji upamiętnienia 9. rocznicy katastrofy samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem. Hołd ofiarom w asyście żołnierzy pułku oddają Minister Obrony Narodowej oraz kadra dowódcza Sił Zbrojnych RP.


Już od godzin porannych delegacje państwowe oraz licznie zgromadzeni Polacy oddają hołd składając wieńce i znicze, aby uczcić pamięć ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

Po Apelu Pamięci, który odbył się przed Pałacem Prezydenckim, delegacja z szefem MON na czele oraz Dowódcami Sił Zbrojnych RP złożyła kwiaty przy Pomniku Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Zwierzchnika Sił Zbrojnych RP, śp. prof. Lecha Kaczyńskiego na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Pomniku Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku w Warszawie. Podczas uroczystości asystowali żołnierze Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego.


10 kwietnia 2010 r. w katastrofie lotniczej zginęło 96 osób, w tym prezydent prof. Lech Kaczyński i jego Małżonka. Delegacja z udziałem władz państwowych, dowódców sił zbrojnych, duchowieństwa i wielu instytucji udawała się na obchody 70-tej rocznicy zbrodni katyńskiej. Cześć Ich Pamięci! 

Fot. por. Robert Suchy/CO MONLeszek Chemperek CO/MON

generuj pdf
Kontakt

Pułk Reprezentacyjny Wojska Polskiego
Franciszka Hynka 2
00-909 Warszawa
tel. 261847158
fax. 261848708
preprwp@ron.mil.pl

    
  • BIP