Pułk Reprezentacyjny Wojska Polskiego

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
29 marca 2019
Zbiórka żołnierzy Pułku
Zbiórka żołnierzy pułku w przededniu święta jednostki, które odbędzie się w tą niedzielę o godz. 12.00 na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, podczas której dowódca pułku odbierze sztandar z rąk Prezydenta RP, Zwierzchnika Sił Zbrojnych Andrzeja Dudy.


Rozprowadzenie rozpoczęło się złożeniem meldunku dowódcy pułku płk Leszkowi SZCZEŚNIAKOWI, dowódca przywitał się z wojskiem. Została podniesiona Flaga na maszt, a żołnierze odśpiewali Hymn Polski.


Podczas dzisiejszego spotkania w wyjątkowy sposób mogliśmy pożegnać się z żołnierzami, którym zasług dla jednostki nikt nie jest w stanie podwarzyć. Pierwszym żegnanym żołnierzem był zastępca dowódcy 1 Kompanii Reprezentacyjnej WP por. Marcin LIPIŃSKI oraz muzyk Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, koncertmistrz st.chor.szt. Ryszard KLECHA.


Dowódca w swoim przemównieniu podkreślił wagę niedzielnej uroczystości na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, kiedy w rok po sformowaniu pułku będziemy obchodzić swoje święto i zostanie wręczony sztandar pułku z rąk Prezydenta RP, Zwierzchnika Sił Zbrojnych Andrzeja Dudy.


Po odczytaniu rozkazu, dowódca wręczył akty mianowania na kolejny stopień wojskowy, listy pochwalne oraz przywitał nowoprzybyłych żołnierzy, którzy otrzymali Kodeksy Honorowe. Zbiórkę zakończyła defilada pododziałów pułku.

generuj pdf
Kontakt

Pułk Reprezentacyjny Wojska Polskiego
Franciszka Hynka 2
00-909 Warszawa
tel. 261847158
fax. 261848708
preprwp@ron.mil.pl

    
  • BIP