Pułk Reprezentacyjny Wojska Polskiego

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
04 lutego 2019
Szeregowy Roku 2018 Dowództwa Garnizonu Warszawa
W uznaniu Kapituły za osobowość wśród szeregowych Dowództwa Garnizonu Warszawa żołnierz pułku wybrany mianem Szeregowego Roku 2018 Dowództwa Garnizonu Warszawa.


Posiedzenie Kapituły Honorowego Miana Szeregowego Roku Dowództwa Garnizonu Warszawa doceniło sumienność i zaangażowanie st.szer. Bartosza KUPIDURY w działalność służbową w 2018 roku.

St.szer. Bartosz KUPIDURA służy w Pułku Reprezentacyjnym Wojska Polskiego od marca 2018 roku. Na poprzednim stanowisku strzelca w Batalionie Reprezentacyjnym Wojska Polskiego służy od lipca 2013 roku. St.szer. Bartosz KUPIDURA zawsze sumiennie wywiązuje się ze swoich obowiązków służbowych, prezentuje wzorową postawę żołnierską, stawiane zadania wykonuje sukcesywnie z bardzo dużym zaangażowaniem. Niejednokrotnie zabezpieczał uroczystości patriotyczne oraz przedsiewzięcia reprezentacyjne w Polsce i poza granicami kraju. Oprócz zabezpieczania uroczystości, żołnierz pełnił również warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza, a także często uczestniczył w składzie asysty w posterunku honorowym przed Pałacem Prezydenckim. Jego służba nie ogranicza się jedynie do wykonywania obowiązków wynikających z zadań służbowych lecz wykracza poza ten zakres.

St.szer. Bartosz KUPIDURA jest również wykwalifikowanym ratownikiem medycznym, posiadającym wiedzę i uprawnienia do udzielania świadczeń zdrowtnych w sytuacji nagłego zagrożenia życia lub zdrowia. Wielokrotnie prowadził zajęcia poligonowe z zakresu udzielania pierwszej pomocy dzieląc się z innym żołnierzami swoją wiedzą i doświadczeniem.

St.szer. Bartosz KUPIDURA udziela się charytatywnie poprzez propagowanie w środowisku wojskowym honorowego dawstwa komórek macierzystych szpiku, działając w fundacji DKMS rejestruje potencjalnych dawców.

W trakcie służby st.szer. Bartosz KUPIDURA był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany licznymi pochwałami, listami gratulacyjnymi oraz zdjęciem na tlle sztandaru wojskowego.


 

generuj pdf
Kontakt

Pułk Reprezentacyjny Wojska Polskiego
Franciszka Hynka 2
00-909 Warszawa
tel. 261847158
fax. 261848708
preprwp@ron.mil.pl

    
  • BIP