Pułk Reprezentacyjny Wojska Polskiego

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
28 lipca 2018
Rozpoczęcie rocznicowych obchodów Powstania Warszawskiego
W sobotę 28 lipca, przy pomniku żoliborskich powstańców w parku im. Żołnierzy Żywiciela rozpoczęły się obchody 74. Rocznicy Powstania Warszawskiego. Potrwają one do 2 października br., kiedy to na kopcu Powstania Warszawskiego przy ul. Bartyckiej zgaszone zostanie ognisko pamięci.


Rankiem 29 lipca, w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego dowódca i żołnierze Garnizonu Warszawa, stanowiący wojskową asystę honorową ceremonii, wzięli udział w uroczystości nadania odznaczeń Powstańcom Warszawskim przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.


Asystę honorową podczas uroczystości związanych z obchodami 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego wystawiają tradycyjnie żołnierze Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego oraz muzycy Orkiestry Reprezentacyjnej WP.

Przez 63 dni nieustępliwie walczyli z Niemcami, bili się nie tylko o wolność, ale i o godność dla Warszawy, miasta niezłomnego. Bili się także o ducha narodu, którego nie dało się złamać przez lata okupacji.  Dźwięk syren i niemy salut Polaków, to symbol naszego szacunku dla bohaterów tamtych dni – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej dziękując powstańcom za ich poświęcenie, upór, walkę i wiarę w odzyskanie wolności.

1 sierpnia o godzinie 17.00, jak co roku, niech każdy z nas zatrzyma się na minutę by pokazać, że jesteśmy solidarni, że wszyscy jesteśmy wdzięczni bohaterom Powstania Warszawskiego.

Źródło: Dowództwo Garnizonu Warszawa

Dołączona galeria zdjęć: Rozpoczęcie rocznicowych obchodów Powstania Warszawskiego
generuj pdf
Kontakt

Pułk Reprezentacyjny Wojska Polskiego
Franciszka Hynka 2
00-909 Warszawa
tel. 261847158
fax. 261848708
preprwp@ron.mil.pl

    
  • BIP