Pułk Reprezentacyjny Wojska Polskiego

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
02 lutego 2021
Żołnierz ORWP muzykiem roku 2020 DGW
Z ogromną satysfakcją przyjęliśmy decyzję o wybraniu "Muzykiem Roku 2020 Dowództwa Garnizonu Warszawa", sierż. Marcina Adamskiego. Nagrodzony podoficer pełni funkcję Tamburmajora Zespołu Nr 2 Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, podporządkowanej Dowódcy Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego.

 

Sierż. Marcin Adamski służbę wojskową rozpoczął w 2012 roku, a od 2018 roku pełni ją w Orkiestrze Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Jest absolwentem Uniwesytetu Muzycznego na wydziale instrumentalnym uzyskał tytuł magistra. Podnosi swoje wykształcenie będąc słuchaczem podyplomowych studiów Dyrygentury Orkiestr Dętych na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina.

Poza godzinami angażuje się w pracę z młodzieżą prowadząc nieodpłatnie lekcje doszkalające umiejętności gry na flecie i flecie piccolo, a także biorąc udział w warsztatach w charakterze instruktora m.in. W Salezjańskiej Orkiestrze Dętej Augustino w Przemyślu.

 Na bieżąco uczestniczy w akcjach krwiodawstwa jako Honorowy Dawca Krwi - wyróżniony odznaką "Zasłużony Honorowy Dawca Krwii III-go stopnia". Zaangażowany w działania na rzecz walki z COVID-19 w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie.

generuj pdf
go-up
Kontakt

Pułk Reprezentacyjny Wojska Polskiego
Franciszka Hynka 2
00-909 Warszawa
tel. 261847158
fax. 261848708
preprwp@ron.mil.pl

    
  • BIP